Can’la Keyif

Bugün Can, Ceyda ve Cenk‘le birlikte Alevkayası’na gittik. Önceden planlamadığımız için piknik yapmadık. Can’la Derin açık alanı ve temiz havayı bulunca azdıkça azdılar. Önce top oynadılar, sonra koştular, yere yattılar, düştüler, kalktılar iyice kirlendiler ama herşeye rağmen çok keyifli bir gün geçirldiler.

Onların bu hallerini görünce aklima Cenk’le çocukken gittiğimiz Alevkayası’ndaki aile piknikleri geldi, bizde Derin ve Can gibi koşup oynayıp leş gibi kirlenip çok güzel zaman geçirirdik. Şimdi onların ayni şeyleri yapıyor olması bana inanılmaz bir keyif veriyor.

Bahcede Balık

Bugünkü merağımız ağla balık yakalama, ama balığı bahçede yakalıyoruz.

Sabah uyandıktan sonra kelebek yakalama oyunu oynamak istedi Derin, ancak oyuncağın ağlarını kaybettiği için kahvaltıdan sonra başka ağ almak için anlaştık. Çağrı ve Birsen Ankara’dan bir haftalığına geldikleri için ağı aldıktan sonra onlara da gitmeye karar verdik.

Halamların (Fatoş ve Gürsel Kalfaoğlu) bahçede Derin ve Çıgır çok keyifli zaman geçirdiler, önce aldığımız ağla çimlerin üzerindeki kuru yaprakları balık niyetine avladılar, sonra da Derin çılgınlar gibi bir uçtan diğer uca koştu, Çığır koşarken Derin’i yakalayıp havaya attı.

Sulu Boya

Bu akşam yemekten sonra sulu boya yaptık.

Okul’dan döndükten sonra Hülya Teyze‘sinin getirdiği hazır sulu boya kitaplarını boyayabileceğini söylemiştik, önce gidip suluboya yapabilmek için fırça aldık. Kitaptaki figürlere sadece su ekleyerek renklendirebiliyor çocuklar.Fırçayı ıslatıp sayfanın üzerine sürmesi yeterli oluyor.

Derin genel olarak boyama işini sevdi, fırçayı tutmakta çok zorluk yaşamadı. İki sayfa boyadı, daha sonra hızını alamayıp kitabı bıraktı ve atını boyamaya başladı 🙂

Şimdi Okullu Olduk

Derin bu sabah anaokuluna başladı. Geçtiğimiz yıl haftada iki gün Levent Okullarının oyun grubuna gidiyordu, bu yılda yine ayni okulun ana sınıfında eğitim hayatına başladı.

Sabah heyecanlı başlayan ilk günümüz ayni heyecanla çok keyifli geçti. Yarın sabahı iple çekiyoruz.

Okul öncesi bahçemizde spor yapmayı da ihmal etmedi 🙂