İlk Karne

Derin bugün ilk karnesini aldı. Bugün okulun son günüydü, ancak Derin’in bir önceki akşam ateşi çıkmıştı sabah kalktığı zaman çok iyi hissetmediği için de okula gidemedi ve ilk karnesini de ne yazık ki kendisi alamadı.

IMG_5759_490

Gerçi karnede herhangi bir not veya bir yorum yok, ancak başlıktan da anlaşılabileceği gibi bu bir kazanım belgesi. Eylül ortasında başlayan ana sınıfı süresince Derin’de çok ciddi gelişimler gözlemlemeye başladık. Şekilleri tanıyor, renkleri biliyor, 1’den 10’a kadar sayabiliyor ve bunları hem Türkçe hem de İngilizce yapabiliyor. Ebru ile evde konuştuğumuz zaman eğer televizyonda izlediği çizgi filmi duyamıyorsa “too much noise çocuklar” diye bizi uyarabiliyor 🙂

Bunlara ek olarak gün içerisinde yaptığı şeyleri biz sorduğumuz zaman anlatmasa da arada ağzından kaçırıyor ve çok detaylı olarak anlatıyor bize. Etrafında olan olayların farkında ve bunlara çok yerinde yorumlar yapabiliyor.

4cü Yaşgünü Partisi

IMG_4149_1024 copy_490

3 gün gecikmeli de olsa bugün Derin’in yaşgününü okulda arkadaşları ile kutladık. Gerçi kutladık diye yazmak çok da doğru olmayacak çünkü okulda yapılan bu kutlamaya anne ve baba çağrılmyor. Sadece sınıf arkadaşları ve öğretmenler katılabiliyor.

İstanbul’dayken bana sipariş ettiği pastasının içerisinde muz ve çikolata, üzerinde de Spiderman, Batman ve Robin olmasını istemişti. Fotoğraflardan anladığımız kadarı ile keyifli bir doğumgünü partisi olmuş, sınıftaki kizlar oğlumu yanlarından ayırmamışlar 🙂

Iyiki doğdun oğlum 🙂